90 YILI AŞKIN KÖKLÜ GEÇMİŞ

1923'TEN BU YANA FAALİYET GÖSTEREN HUMMEL, 90 YILI AŞKIN SÜREDİR HIZ KESMEDEN BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYOR. ADINDAN SIKÇA SÖZ ETTİREN KÖKLÜ SPOR VE YAŞAM TARZI MARKASI HUMMEL'IN GEÇMİŞİNE DOĞRU KISA BİR ZAMAN YOLCULUĞU...

1923

Albert Messmer dünyanın ilk kramponlarından birini geliştirdi. Kardeşi Michael Ludwig Messmer ile birlikte Messmer & Co.’yu kurdu. Şirket daha sonra hummel olarak anılmaya başladı.

1956

Vizyonerliğiyle ünlü Bernhard Weckenbrock şirketi devraldı. Yeni bir marka kimliği oluşturup markayla özdeşleşen chevronları ürünlere yerleştirdi.

1968

İlk sponsorluk anlaşması imzalandı. Alman Bundesliga 2. ligi takımlarından Duisburg hummel ürünlerini kullanmaya başladı.

1969

İlk spor ürünleri koleksiyonu piyasaya sürüldü. Sponsorluklar imzalandı, satışlar arttı. Mevcut haline kıyasla daha yuvarlak hatlara sahip bumblebee modeli oluşturuldu.

1970

hummel Kuzey Avrupa piyasasına girdi.

1979

Danimarka milli takımı ilk kez hummel ürünlerini kullanmaya başladı; anlaşma 2004 yılına kadar sürdü.

1988

hummel, Real Madrid’le ve kulübün yıldız oyuncusu Emilio Butragueño ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu anlaşma hummel’in ününe ün kattı.

1992

Bu şampiyonluk herkesi şaşırttı! Danimarka milli takımı finalde Almanya’yı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

1999

hummel, Thornico tarafından satın alındı. Christian Stadil markanın tarihine geçti. Moda sektörüne yenilenmiş bir koleksiyonla orijinal spor tarzını getirdi; ve hummel spor kıyafetlerinde trend belirleyen bir marka haline geldi.

2013

hummel 90. doğum gününü kutlamak için geçmişin izlerini taşıyan tarzdaki ürünleri piyasaya sürdü.

2016

Uzun yıllar sonra hummel bir kez daha Alman Bundesliga liginden bir takımla sponsorluk anlaşması imzaladı. SC Freiburg birinci lige dönüş yaptığı ilk sezonda başarılı bir performans sergiledi ve uluslararası platformda mücadele etmeye hak kazandı.

2017

Danimarka kadın milli takımı, Hollanda’da düzenlenen Avrupa Kadınlar Şampiyonası’nda finalde Hollanda’ya yenilerek ikinci oldu.