Toplam : 28 Ürün
Sırala :
-%50
Sepette Ek %25 İndirim
804,95 TL 399,95 TL
2 Renk
-%25
599,95 TL 449,95 TL
3 Renk

Spor kıyafetlerin içinde kendini rahat ve güvende hissetmek, başarılı bir antrenmanın ilk adımdır. Bu yüzden spor sırasında kullanılan kadın tişört veya atletleri ile birlikte herhangi bir iç çamaşırı yerine sporcu sütyeni tercih etmek vücudu desteklenmiş hissettirerek performansı büyük ölçüde arttırır. hummel’ın Sonbahar / Kış koleksiyonunda spor sütyeninde farklı destek seçeneklerine, askı tipine ve tasarımlara yer veriliyor. Sporda kullanılan parçaların sadece işlevsel olması gerekmiyor; pencere detaylı, çift askılı veya sırt dekolteli alternatifler, spor sütyeni kullanmayı daha keyifli bir hale getiriyor

hummel Kalitesi ile Sporcu Sütyeni Seçimi

Fonksiyonlarının yanı sıra, spor sütyeni seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de, spor sütyeninin kişinin vücut tipine ve ölçülerine uygunluğudur. Günlük olarak kullanılan sütyen bedenini referans alarak ve sporcu sütyeniyle hareket halinde olacağını göz önünde bulundurarak yapılan tercihler doğru yönde olacaktır. Büyük beden spor sütyen almak isteyenler de ürünlerin altındaki beden tablosundan uygunluğu kontrol edilebilir. Beden seçiminin yanı sıra askı kalınlığı ve sütyenin altındaki elastik bant gibi detaylar için de yapılacak olan spora ve gereken desteğe göre karar verilebilir.

Antrenman Tipine Göre Sporcu Sütyeni Seçimi

Antrenman tipine göre kadın spor ayakkabı veya tayt seçilebildiği gibi, vücudun hareket halindeyken darbelerden korunmaya en çok ihtiyacı olan bölgelerinden birine göre de sporcu sütyeni seçilmelidir.Örneğin yoga, pilates veya esneme hareketleri için daha ince ve hafif tasarımlar tercih edilebilir. İnce askılar, alt bant detayına sahip spor sütyenleri, daha az hareketli aktiviteler için yeterli olacaktır. Güç antrenmanları veya yoğun hareket içeren koşu, boks gibi kardiyo aktiviteleri sırasında hem göğüsü hem de omuz ve sırtı desteklemek adına kalın bantlı ve kuplu parçalar ideal olacaktır.

Spor Sütyeninin Faydaları

Tamamen hareketli aktiviteler için üretilen spor sütyenlerini kullananlar özellikle yoğun tempolu kardiyo antrenmanlarında diğer sütyenlerle kıyaslandığında daha konforlu bir deneyim yaşatırlar. Üst vücudu kavrayarak her adımda daha dengeli hissettirirler. Toparlayıcı ve destekli spor sütyenlerinin faydalarından biri de hareket esnasında göğüsleri tutarak, spor sonrasında göğüs bölgesinde oluşabilecek kas ağrılarını azaltmasıdır. Maksimum destekli spor sütyeni sayesinde de omuzlardaki ve sırttaki bölgesel ağrılar ve yorgunluk hissi azalır.

Spor kıyafetleri vücudun hareketlerine göre üretildiği için, günlük kıyafetlere göre daha dayanıklı, esnek ve uzun ömürlü olmak üzere tasarlanır. Bu sebeple sürekli yenilenmesi gereken parçalar olmadığından spor kıyafetleri, özellikle de spor sütyeni daha iyi bir performans için vücuda yapılan yatırım olarak görülmelidir. hummel’ın koleksiyonundaki spor sütyenlerinin fiyatları ve seçenekleri geniş bir yelpazede olup, her sezon yenilenmektedir.

Üstün Teknolojili hummel Sporcu Sütyeni

Bir spor sütyeninde aranan en önemli özelliklerden biri de antrenman sırasında terlemeyi en aza indirmesidir. hummel’ın spor sütyenleri, BE COOL teknolojisi ve hava alan kumaşı ile konforlu bir antrenmanı garantilerler.

Sporcu Sütyeni Kombinleri

Spor sütyenleri artık sadece antrenman sırasında değil, günlük kombinlerde de kendine yer buluyor. Örneğin dik yakalı, kolsuz tasarımıyla bordo renkli ATLANTIS bir crop top (kısa tişört) olarak kullanılabilir. Bir takım görüntüsü için yine aynı renk ATLANTIS tayt ile kombinlenebilir. File ve hologram detaylarına sahip, pembe renkli DAISY spor sütyeni de kesimi sayesinde herhangi bir taytla birlikte günlük kombinlerde kullanılabilir. Standart kesimdeki spor sütyenleri daha çok yüksek belli taytlarla ve şortlarla tercih ediliyor. Özellikle sıcak havalarda kısa tayt ve spor sütyeni ikilisi, antrenmanların vazgeçilmezleri arasında. Hem hareketli anlarda desteğini hissettiren hem de tişörtlerle ve gömleklerle kombinlendiğinde sportif tarzı günlük stile taşıyan toparlayıcı destekli spor sütyenleri, her dolapta yer alması gereken parçalardan biri. Aynı zamanda kadın eşofman altı , eşofman üstü ve training ayakkabı modelleri ile de benzersiz uyum içerisinde eşleşmektedirler.

Daha fazlasını gör